Get Adobe Flash player
Schitterende Crosscup Relays te Gent

Schitterende Crosscup Relays te Gent

De Gentse Blaarmeersen openen traditioneel het winterseizoen 2018-2019 met de Crosscup Relays! En Eendracht Aalst is daar als één van de grote overwinnaars uitgekomen. Met maar liefst 23 ploegen stonden we aan de start. Op de hoofdwedstrijd bij de seniors mannen konden Sven Bombeke, Pieter Claus...

Koen Naert wint de Gouden Spike

Koen Naert wint de Gouden Spike

In Sint-Truiden kon Koen Naert de Gouden Spike in ontvangst nemen, dankzij zijn Europese titel op de marathon. De Gouden Spike is de hoogst mogelijke bekroning in atletiekmiddens. We willen langs deze weg onze clubtrainer Raymond Van Paemel mee feliciteren voor deze bekroning. Koen Naert was tot...

Goud voor Ward Van der Kelen in de Halve Marathon

Goud voor Ward Van der Kelen in de Halve Marathon

Tijdens het KVV halve marathon van 5 oktober te Kuurne slaagde Ward Van der Kelen er in een recordtijd de overwinning te behalen. Hij liet 1.07.05.3 afdrukken, wat een persoonlijke recordtijd over deze afstand is. Hij won met meer dan 1 minuut voorsprong op de tweede. Proficiat.  

Eetfestijn EA

Eetfestijn EA

Langs deze weg nodigen wij iedereen van harte uit op ons eetfestijn!   

Sterke jeugdwerking EA

Sterke jeugdwerking EA

Atletiekclub Eendracht Aalst kon zich deze zomer reeds voor de 6de keer op 9 jaar tijd kwalificeren voor de finale van de Beker van Vlaanderen pupillen en miniemen. Daar komen de 12 beste clubs van Vlaanderen tegen elkaar dan uit. Het bewijst dat onze jeugdtrainers prima werk leveren en de basis...

 • Schitterende Crosscup Relays te Gent

  Schitterende Crosscup Relays te Gent

  Sunday, 21 October 2018 22:05
 • Koen Naert wint de Gouden Spike

  Koen Naert wint de Gouden Spike

  Saturday, 20 October 2018 21:11
 • Goud voor Ward Van der Kelen in de Halve Marathon

  Goud voor Ward Van der Kelen in de Halve Marathon

  Thursday, 11 October 2018 08:33
 • Eetfestijn EA

  Eetfestijn EA

  Thursday, 04 October 2018 22:17
 • Sterke jeugdwerking EA

  Sterke jeugdwerking EA

  Friday, 21 September 2018 07:43

De meeste corrida's in Vlaanderen werden afgelopen weekend afgelast wegens de winterse omstandigheden, waarbij onze eigen Corrida in Aalst. Enkel de Corrida van Lombardsijde kon dit weekend gewoon doorgaan. De weersomstandigheden waren enorm zwaar, het was in feite beter om niet buiten te komen op die zaterdag, maar toch stonden zo'n 200 atleten aan de start van de 10,3km en zo'n 90 atleten op de 5km.

Op de 5km trok clubmakker Davy Stieperaere van bij de start goed door, met Lieven Vandenbroucke kregen we nog een EA'er vooraan. Davy kon uiteindelijk een voorsprong van 29 seconden uitbouwen op Lieven, die eveneens mooi 2de werd. Danny Houtman waagde zich ook aan de 5km en deed dit heel goed, hij finishte als 29ste. Voor Lieven en Davy volgen de komende weken opnieuw enkele crossen.

Op de 10km wou Stijn Fincioen zijn overwinning van 2007 nog eens overdoen, na 1km sloeg hij een kloofje op een achtervolgende groep van een 6-tal atleten. Na 2km kwam Stijn het strand opgelopen en daar stond een stevige tegenwind op hem te wachten (lees: 7 beaufort). De atleten trotseerden een enorme zandstorm, daarbij moesten ze ook nog heel wat golfbrekers over, alsof het nog niet zwaar genoeg was. Drie kilometer vechten tegen zo'n krachtige wind en dat in combinatie met het opvliegende zand was op je eentje niet te doen, daarom besloot Stijn na 3km wedstrijd te wachten op het achtervolgend groepje en dat ging al heel wat beter, want iedereen deed zijn deel van het kopwerk. Na 5km konden de atleten keren op het strand en met een windkracht van 7 beaufort in de rug vlogen de atleten terug richting Lombardsijde. Vanaf dit keerpunt begon de wedstrijd pas echt en vanaf dan kon Stijn opnieuw een kloof slaan, die naarmate de wedstrijd vorderde enkel maar groter werd. Na 7km volgden nog enkele pittige duinenpaden, vanaf kilometer 9 tot aan de finish volgden enkel nog asfaltstroken. Stijn won zo deze zware strand- en duinenwedstrijd met 1'17" voorsprong op Bart Verkaemer, Cedric De Caluwe finishte nog eens 6 seconden later als 3de.

Foto's volgen nog.

Sponsors

Login Form